Technologie ACI:

zajišťuje spolehlivou a dlouhodobou ochranu před přepětím

Elektronická zařízení se stala nedílnou součástí našeho každodenního života. Zejména pro průmysl jsou spolehlivé dodávky energie naprostou nutností. Pokud dojde k přepětí, nevede to pouze ke zvýšené zátěži jednotlivých zařízení, ale může selhat celá napájecí síť, což vede k vysokým ekonomickým škodám v důsledku provozních, datových a výrobních ztrát.

Neustále rostoucím používáním elektronických zařízení se distribuční sítě stávají stále složitější, a riziko tak roste. Elektronická zařízení jsou přitom stále kompaktnější. Důsledkem je větší citlivost na výkyvy v elektrické síti.

K zabezpečení systémů před těmito poruchami slouží svodiče přepětí, které však zpravidla vyžadují další externí předjištění, které již tak omezený prostor v rozvaděči ještě více zahustí. Kvůli externímu předjištění je také obtížné dodržet normou požadovanou délku vedení maximálně 0,5 metru.

Nově vyvinutá technologie ACI společnosti DEHN vám nabízí inovativní řešení všech těchto problémů. V našich ochranných modulech s technologií ACI (Advanced Circuit Interruption) je ve svodiči zabudována kombinace vypínače a jiskřiště. Externí předjištění již tedy není potřeba. Pro vás to znamená: více místa v rozvaděči, větší prostor při montáži a spolehlivou ochranu zařízení.

Přejít na produktovou řadu ACI

ACI znamená bezpečnost na té nejvyšší úrovni

Umožňuje to kombinace vypínače a jiskřiště uvnitř ochranných modulů, která spojuje potřebnou přepěťovou ochranu s předjištěním. Proud se přeruší, jakmile elektrický oblouk přejde do zhášecí komory. Přepěťový impulz je veden pouze nejužším místem, které je vždy dostatečně dimenzováno.

Jelikož je tento proces rychlejší než u běžných tavných pojistek, jsou připojené kabely v případě zkratu podstatně méně namáhány. Průřez použitého vodiče lze proto snížit na 16 nebo 6 mm2 CU v závislosti na typu svodiče. 

 

Přehled všech výhod

DEHN Icon dimensionierungssicher

Bezpečné dimenzování

Externí předjištění již není potřeba. Nemůže tak docházet k chybám při dimenzování.

Icon Normgerecht

Soulad s normami

Integrovaná kombinace vypínače a jiskřiště ušetří kabelové vedení a usnadní dodržení jeho maximální délky 0,5 m.

DEHN Icon platzsparend

Kompaktní provedení

Eliminací externího předjištění získáte více místa v rozvaděči.

DEHN Icon komfortabel

Komfort

Díky většímu prostoru v rozvaděči a menšímu počtu vodičů je montáž bezpečnější a pohodlnější.

DEHN Icon langlebig

Životnost

Technické vlastnosti modulů ACI zabraňují unikajícím proudům a zajišťují tak dlouhodobou ochranu vašich zařízení.

DEHN Icon zuverlässig

Spolehlivost

Svodiče vybavené technologií ACI jsou mimořádně odolné a zkracují dobu výpadku zařízení, čímž zajišťují jeho maximální dostupnost.

Klid a bezpečí.
To je technologie ACI společnosti DEHN.

Zapomeňte na zdlouhavé dimenzování předjištění! Naše svodiče typu 1 a typu 2 s technologií ACI mají integrovanou kombinaci vypínače a jiskřiště. To snižuje počet chyb, umožňuje flexibilní montáž a posouvá dostupnost systému na zcela novou úroveň. Naše zásada zní „DEHN se postará za vás“.

 

Ke stažení

Zde najdete další informace o technologii ACI.

White Paper ACI technology An innovative device concept for SPDs .pdf 2.2 MB

Chcete se dozvědět více o naší technologii ACI?

Rádi zodpovíme vaše dotazy týkající se technologie ACI. Zavolejte nám na číslo 222 998 880 (-881, -882) nebo nám napište e-mail.
Těšíme se na vaše dotazy! 

[email protected]  222 998 880 (-881, -882)